
ОУ „Св. П. Евтимий“ кандидатства и беше одобрено по проект BG05SFPR001-2.004-0001 „Образователни маршрути в България“, финансиран по Програма "Образование" 2021 - 2027 г., с конкретен бенефициент Министерство на образованието и науката (МОН).
Основната цел на проекта е въвеждане на иновативни подходи за учене извън училищната среда, както и развиване на ключови компетентности у учениците. Чрез участието си те ще повишат мотивацията си за учене и ще придобият по-смислени и трайни знания.
Маршрутът е: Пловдив – Панагюрище – Копривщица – Карлово – Сопот – Казанлък, посещение на културни и исторически забележителности.
Подборът на учениците и определяне на групите за участие в образователни маршрути се извърши от комисия и беше взето решение те да са от завършващите четвъртокласници. Формираха се осем групи:
1. „Пътешественици“, с ръководител Дарина Димитрова;
2. „Откриватели“, с ръководител Милена Андонова;
3. „Патиланци“, с ръководител Веселина Николова;
4. „Приятели на природата“, с ръководител Стоянка Станева;
5. „Детективи на историята“, с ръководител Диана Атанасова;
6. „Приключенци“, с ръководител Мая Стефанова;
7. „Мечтатели“, с ръководител Рая Стоилова;
8. „Любознайковци“, с ръководител Гинка Иванова.





